Значення магнію під час вагітності

Мінеральна речовина магній виконує багато важливих завдань у нашому тілі. Окрім його стабілізуючої функції у формуванні кісток, він регулює енергетичний обмін в наших клітинах і бере участь у активації більше ніж 600 ферментів, як це нещодавно стало відомо. Добре налагоджений баланс магнію робить нас більш стресостійкими та врівноваженими, регулює функцію серцево-судинної системи та забезпечує нормальний артеріальний тиск. Нарешті, магній також важливий для контролю скорочень м'язів, та їх подальшого розслаблення. Завдяки цій здатності магнію підтримка його на достатньому рівні в організмі невагітної жінки, серед іншого, сприяє ослабленню м'язових спазмів і зменшення вираженості менструального болю.

ОГЛЯД ТЕМИ

Який вплив магнію на наші м'язи?

Для того, щоб м'язи функціонували нормально, необхідно збалансувати співвідношення магнію та кальцію. Кальцій необхідний для напруги м'язів, а магній необхідний для їх розслаблення. Якщо концентрація кальцію в м'язі збільшена, а магнію недостатньо, то м'язи не можуть розслабитися і відбуваються судоми. Кальцій і інші електроліти, такі як калій і натрій, проникаючи в м'язи і нервові клітини, знижують збудливість нервових клітин, і м'язові спазми відбуваються рідше.

Як дефіцит магнії впливає на вагітність?

Багато вагітних жінок скаржаться на судоми в литкових м'язах і біль в животі, які можуть статися як наслідок дефіциту магнію. Інші симптоми дефіциту магнію - сильні серцебиття. Ви повинні прислухатися до сигналів вашого тіла і по можливості пройти дослідження на дефіцит магнію. При сильному дефіциті магнію, який виник під час вагітності, матка не може розслаблятися. Отже, виникають судоми, які може спровокувати передчасні сутички і привести до передчасних пологів в серйозних випадках. При дефіциті магнію порушується баланс серцево-судинної системи, підвищується ризик розвитку гіпертензії у вагітних. Крім того, дефіцит магнію викликає посилення нудоти під час вагітності.

Негайне зникнення симптомів відбувається, як тільки дефіцит магнію усунений. Таким чином, збалансований рівень магнію необхідний для благополуччя матері і дитини.

Скільки магнію слід приймати під час вагітності та вигодовування груддю?

Для вагітних жінок Німецьке товариство з харчування рекомендує щоденне споживання магнію 310 мг (трохи вище рекомендованої норми для невагітних жінок віком від 25 років). Одна з причин полягає в тому, що через гормональні зміни під час вагітності виводиться більше магнію. До того ж, магній відіграє роль в поділі та зростанні клітин ембріону. На пізніх стадіях вагітності плід повинен бути забезпечений магнієм. В останні три місяці вагітності, ембріон зберігає до 7 мг магнію в зростаючих кістках та м'язах.

Жінкам, що годують груддю, мають більш високу потребу - 390 мг, тому що вони передають багато магнію своїй дитині через грудне молоко, яке містить в середньому 3 мг магнію на кожні 100 мл.

Скільки часу потрібно приймати магній під час вагітності?

Для того, щоб уникнити ризику дефіциту магнію, ви можете приймати магній до рекомендованого рівня. Багато лікарів рекомендують підтримувати його протягом всієї вагітності і до кінця періоду годування грудьми. У цьому випадку рівень магнію матері і дитини залишається збалансованим під час важливих перших місяців життя.

Які продукти містять магній?

Горіхи та насіння мають найвищу кількість магнію - лідери з насіння соняшнику та льону - 420 і 350 мг магнію на кожні 100 г відповідно. Однак, зародки пшениці та вівса також мають значну кількость магнію. Одна порція мюслів на день - можливо, з двома доданими шматочками банану (45 мг магнію на кожні 100 г бананів) - вже практично повністю доповнює більшу частину щоденної дози магнію, особливо якщо також додатково вживати одну або дві склянки збагаченої магнієм мінеральної води. Проте кожна третя жінка не досягає рекомендованих значень, тому що наше тіло не може використовувати магній з рослинних продуктів. Причиною є те, що фітати, які зазвичай зустрічаються в рослинних продуктах харчування, зв'язують магній, і ми, безпосередньо,  виділяємо більшість з них.

Побічні ефекти магнію під час вагітності

У здорових людей надлишок магнію в крові виводиться через нирки і сечу. Якщо ви приймаєте багато магнію відразу, це навіть може призвести до побічних ефектів, а саме - дія магнію запобігає запори, що часто відбувається під час вагітності.

Вживання малих доз магнію протягом дня може легко запобігти цьому побічному ефекту. Наприклад, шипучий гранулят можна розчинити в кількості від 500 до 750 мл води і вживати протягом дня. Як альтернатива, проконсультуватися з лікарем, який може призначити відповідні ліки або харчові добавки, що містять не дуже високі дози магнію, які також можна приймати протягом дня.

© 2016 Wörwag Pharma GmbH & Co. KG - The range of information provided in www.woerwagpharma.de about personal health is exclusively for your information and in no way replaces a personal consultation, examination or diagnosis by a licensed physician. The contents made available on www.woerwagpharma.de cannot and may not be used for establishing diagnoses and/or taking medication on your own. Please also pay attention to the exclusion of liability and our indications to the image rights.

Детальніше