Фармаконагляд

Фармаконагляд в Україні.

Відповідно до ЗАКОНУ УКРАЇНИ ПРО ЛІКАРСЬКИ ЗАСОБИ, НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ № 898 від 27.12.2006 р.(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства охорони здоров'я України від 14 вересня 2010 року N 778, від 6 вересня 2011 року N 568, від 29 грудня 2011 року N 1005) «Про затвердження Порядку здійснення нагляду за побічними реакціями лікарських засобів, дозволених до медичного застосування», а також НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ № 1005 від 29.12.2011 р. «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 27.12.2006 № 898».

Медичні працівники (лікарі, провізори, фельдшери, акушери, фармацевти, медичні сестри та інші) зобов'язані інформувати власника реєстраційного посвідчення або Державне підприємство "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України" щодо будь-яких передбачуваних або непередбачуваних серйозних побічних реакцій, які спостерігаються в їх пацієнтів. Для Вьорваг Фарма безперервний моніторинг і оновлення безпеки наших лікарських засобів є одним з пріоритетних напрямів, тому ми зобов’язані забезпечити якість допомоги пацієнтам, водночас із виконанням вимог регулюючих органів та фармаконагляду в Україні та світі. Ви повинні обов’язково повідомляти нас про випадки будь-яких несприятливих події, що відбуваються під час використання лікарських засобів Вьорваг Фарма (у тому числі передозування, неправильного використання, помилки взаємодії з іншими ліками, передача інфекційних захворювань, вагітності , відсутності ефекту та ін.). Повідомлення можуть бути відправлені всіма медичними працівниками, це: лікарі, стоматологи, фармацевти, медичні сестри, фельдшери та інші. Пацієнти, в яких підозрюється виникнення побічних реакцій від застосування препаратів, або його представник, організації, які представляють інтереси пацієнтів повинні повідомити про це лікаря, або заповнити карту-повідомлення.

Як повідомити щодо виникнення побічних реакцій?

Будь ласка, повідомте відповідальну за фармаконагляд особу в Україні за координатами:

+38044-501-55-47 (24/7 цілодобово)

E-mail: Eugenia.Strelkova(at)woerwagpharma.kiev.ua

Або: ДП «Державний експертний центр МОЗ України», Управління післяреєстраційного нагляду. Електронна форма карти-повідомлення розміщена на https://aisf.dec.gov.ua
 

Також Вам необхідно надіслати заповнену карту-повідомлення. Бланк (для медичних робітників та пацієнтів) для заповнення Ви знайдете в додатках.