Залізо, фолієва кислота та магній для жінок

Особливо важливими елементами для жіночого організму є залізо, фолієва кислота і магній. Вони важливі для утворення крові, компенсуючи втрату крові і менструальні спазми. У вагітних або годуючих грудьми жінок дефіцит цих біофакторов може зашкодити розвиткові дитини або навіть поставити його під загрозу. Збалансована дієта, яка включає в себе необхідні біофактори заліза, фолієвої кислоти і магнію може запобігти їх недолік, в той же час допомагає відчувати себе більш енергійним і здоровим. 

ОГЛЯД ТЕМИ

Рівень заліза особливо важливий для жінок

У кожного з нас є 4 г заліза в своєму організмі. Достатній запас заліза має вирішальне значення для синтезу еритроцитів і, отже, для транспорту кисню в нашому організмі. Для жінок кровотворний мінерал заліза незамінний не тільки в особливий період вагітності та годування груддю, а й під час менструацій. Регулярна втрата крові призводить до втрати заліза у багатьох жінок, і це може навіть призвести до доведеного дефіциту заліза, який в просунутій стадії проявляється анемією і пов'язаний з втомою, відсутністю концентрації та фізичної слабкістю.Необхідно уникати такого дефіциту відповідним ліками відповідно до консультацією з вашим лікарем. Дефіцит заліза стає помітним і проявляються такими ознаками: ламкі нігті, випадання волосся і чутливість до холоду, блідість губ і всього обличчя. В такому випадку необхідно обов`язково звернeтися до лікаря!

Які продукти містять залізо

Продукти тваринного походження, такі як печінка, кров'яна ковбаса і курячі яйця містять багато заліза. Вегетаріанці повинні їсти сочевицю (з 6,9 мг / 100 г, тому що це хороший джерело заліза) та інші бобові в якості альтернативи, щоб заповнити потреби в залозі. Навіть червоні овочі, такі як червоний буряк і зернові сорти проса, жита і вівса, відносяться до багатих залізом продуктів.

Однак люди засвоюють залізо з їжі зовсім по-іншому - близько 30% заліза з продуктів тваринного походження руйнується. В поєднанні з вітаміном С підвищується рівень рослинного заліза. Тому слід завжди звертати увагу на достатній запас вітаміну С.

Якщо ознаки дефіциту заліза зберігаються, слід припинити надмірне споживання кави, чорного чаю і молока - все це погіршує оптимальне засвоєння заліза.

Жінки страждають від дефіциту заліза частіше, ніж чоловіки - ваша потреба в залозі така висока!

Дослідження Інституту Макса Рубнера показало, що до 75% всіх жінок у Німеччині у віці 14-50 років не досягають рекомендованої добової норми в 15 мг заліза і страждають дефіцитом заліза. Вагітні та жінки, зокрема, мають більш високу потребу в залізі через додаткову потребу своїх дітей. Вегетаріанці повинні також звернути увагу їх індивідуальний стан заліза. Один мілілітр крові містить близько 0,5 мг заліза-тому досить багато повинно компенсуватися щомісяця, що, до речі, також є причиною того, що жінки не повинні здавати стільки крові, скільки чоловіки. Діти і малюки мають потребу у великій кількості заліза для здорового росту тіла і мозку. Чоловіки, в свою чергу, менш схильні до ризику дефіциту заліза

Фолієва кислота при спробі зачаття і під час вагітності - на що варто звернути увагу

Фолієва кислота важлива для майбутніх матерів. Разом з вітаміном В12, який міститься головним чином в продуктах тваринного походження, фолієва кислота важлива для поділу і диференціювання клітин плоду і необхідна для синтезу ДНК. Крім вагітності, важливо достатню кількість фолієвої кислоти, так як вона сприяє утворенню крові і нормальному метаболізму гомоцистеїну.

Скільки фолієвої кислоти слід приймати під час вагітності?

Особливу увагу слід приділити забезпеченню достатньої кількості фолієвої кислоти під час вагітності: рекомендована добова доза фолієвої кислоти для вагітних становить 550 мкг. З причини того, що фолієва кислота необхідна для синтезу тиміну, будівельного блоку ДНК і важливих амінокислот, її дефіцит на перших тижнях вагітності може призвести до великих відхилень у розвитку ембріона.

Frauengesundheit Kinder

Щорічно у новонароджених виникає близько 800 так званих дефектів нервової трубки, що викликають пороки розвитку головного і спинного мозку. Якщо достатня кількість фолієвої кислоти вживається в перші тижні вагітності, то ризик виникнення дефектів нервової трубки набагато нижче. Однак 86% жінок всіх вікових груп беруть менше рекомендованої кількості фолієвої кислоти. Це проблема пов'язана з тим, що більше фолієвої кислоти необхідно прийняти не пізніше ніж перші 4 тижні вагітності для високої ефективності - а вагітність на ранній стадії часто навіть не розпізнана. Тому німецьке Товариство харчування вже рекомендує жінкам, які намагаються завагітніти, приймати більшу кількість фолієвої кислоти: ще до зачаття вони повинні приймати додаткову синтетичну фолієву кислоту (до 400 мкг).

Ці продукти містять фолієву кислоту

Організм людини не здатний синтезувати цей важливий вітамін і тому його отримання залежить від харчування. Фолієва кислота зустрічається, наприклад, в дріжджах і зародках пшениці, а також в шпинаті, сочевиці, печінки теляти, яйцях і насінні соняшнику. Фолієва кислота не витримує високих температур і руйнується в процесі приготування. Крім того, вживання в їжу нутрощів тварин (які містять фолієву кислоту) не рекомендується під час вагітності через їх високий вміст вітаміну А. З причини того, що важко заповнити рівень фолієвої кислоти через звичайне дієтичне харчування, гінекологи часто рекомендують жінкам приймати біофактори додатково.

Дефіцит магнію впливає на жінок, особливо під час менструації і вагітності

Магній міститься в основному в кістках і м'язах. Він виконує важливі функції в людському організмі - збереження наших кісток і зубів, релаксація і регенерація наших м'язів. Магній регулює функцію м'язів в сукупності з кальцієм.

Frauengesundheit

Кальцій необхідний для тонусу м'язів, магній допомагає стабілізувати і послабити всі м'язи в організмі. Таким чином, дефіцит магнію проявляється в м'язових спазмах і напружених, які можуть впливати, особливо на жінок під час менструації і вагітності.

Ознаки дефіциту магнію під час вагітності

Вагітність і період годування грудьми - два періоду в житті жінки, коли необхідно більше магнію. Першими ознаками дефіциту магнію під час вагітності можуть бути запори, сильна блювота під час вагітності і спазми у вагітних. До того ж, може бути зниження кровопостачання плоду. Декілька  досліджень демонструють, що достатне постачання до організму магнію може запобігти ризику передчасного народження. Тому вагітним жінкам рекомендується приймати добову дозу магнію (310-350 мг) в залежності від їх віку. Годуючим жінкам потрібно ще більше магнію, так як грудне молоко доставляє дитині магній (від 33 до 37 мг на літр ). Рекомендована добова доза для жінок становить близько 390 мг.

Дефіцит магнію може посилити менструальний біль

Німецьке Товариство харчування показує що "нормальна" щоденна доза магнію для дорослих жінок 300-310 мг. Дефіцит магнію під час менструації підсилює менструальні болі, спазми шлунку і "передменструальний синдром". Тому, якщо ви вже страждаєте від сильної менструального болю, це може бути просто нестачею магнію. Близько 29% жінок приймають менше необхідної кількості магнію. Особливо це стосується молодих жінок у віці від 15 до 19 років. 56% з них навіть не досягають рекомендованої добової дози 350 мг на добу.

Які продукти містять багато магнію?

Нормальна потреба в магнії може бути легко задоволена збалансованим харчуванням, яке включає горіхи, цільнозернові продукти, бобові та молочні продукти, так як вони містять багато магнію. Хороші новини для любителів шоколаду: високий вміст магнію в порошку какао, шоколаді, мюслях. При покупці мінеральної води також слід звернути увагу на зміст магнію. Споживання алкоголю також може бути причиною дефіциту магнію. Його сечогінний ефект, збільшує екскрецію магнію та інших важливих біофакторов - мінералів, мікроелементів, вітамінів.

© 2016 Wörwag Pharma GmbH & Co. KG - The range of information provided in www.woerwagpharma.de about personal health is exclusively for your information and in no way replaces a personal consultation, examination or diagnosis by a licensed physician. The contents made available on www.woerwagpharma.de cannot and may not be used for establishing diagnoses and/or taking medication on your own. Please also pay attention to the exclusion of liability and our indications to the image rights.

Детальніше