Імунітет - це природний механізм захисту нашого організму від хвороб і мікробів. Як правило, захист нашого організму успішно бореться з простудними і іншими інфекціями, з якими ми стикаємося в повсякденному житті. Якщо імунна система була ослаблена через стрес, незбалансованого способу життя, інших хвороб, які щойно були перенесені або недостатнього надходження певних біофакторов - ми більш схильні до інфекцій. Чим довше імунна система здатна усувати мікроби, тим більше відбувається захисних реакцій, наприклад, кашель, симптоми застуди і навіть лихоманка - це такі захисні реакції, які організм використовує для усунення вірусів і бактерій. Щоб запобігти все це -особливо під час сезону грипу: активно підтримуйте свою імунну систему і здоров'я! 

ОГЛЯД ТЕМИ

Ви повинні посилити захист свого організму, особливо взимку!

Люди набагато більше схильні хворіти взимку. З одного боку, тому що вони частіше залишаються в опалювальних, закритих приміщеннях з низькою вологістю і підхоплюють хвороби - наприклад, через крапельні інфекції. З іншого боку, тому що наша імунна система слабкіше взимку - ми їмо менше свіжих продуктів і салатів, тим самим зменшуючи природне постачання вітамінів через наш раціон. Крім того, взимку ми проводимо менше часу на свіжому повітрі. До кінця зими, наш запас вітаміну D3 виснажується, тому що нашій шкірі важко синтезувати новий вітамін D3 через сонячне світло. Крім того, наша імунна система природним чином піддається впливу холодних температур, снігу і дощу.

Як цинк, вітамін С і вітаміну D зміцнюють імунну систему?

Три біофактора такі як цинк, вітамін С і вітамін D є важливими будівельними блоками нашої імунної системи і виконують різні завдання, які взаємно підтримують один одного. Добре відрегульований баланс біофакторов допомагає нам боротися з простудними і іншими інфекціями і відновлюватися після них природним чином так, що ми можемо покладатися на сильну імунну систему протягом всього року.

Вітамін С та імунна система

Вітамін С є одним з найбільш важливих вітамінів. Він виконує численні функції в нашому організмі. Одна з них - зміцнення імунітету. Він стимулює утворення лейкоцитів, відповідальних за усунення мікробів, тим самим прискорюючи захисні реакції організму. Крім того, вітамін С є сильним антиоксидантом, так як знижує окислювальний стрес. Це означає що він пов'язує шкідливі вільні радикали в крові, регенерує власні речовини тіла, які мають протиокислювальний вплив, і зменшують стрес клітини. Вітамін С використовується у всіх цих реакціях в нашого організму - саме тому наша потреба в вітаміні С збільшується, коли ми хворі. Вітамін С має вирішальний вклад в зниження ризику застуди.

Як вітамін С сприяє підсиленню імунної системи

Люди не можуть виробляти вітамін С самостійно і повинні отримувати його через свій раціон. Цитрусові містять багато вітаміну С, а також цибуля, болгарський перець або брокколі. Тому, коли ви наповнюєте різдвяні панчохи ваших дітей, крім смачного шоколаду, подумайте про багатих вітаміном С мандаринах і апельсинах!

Рекомендована добова доза вітаміну С для здорових дорослих чоловіків становить 110 мг і 95 мг для жінок. Більш висока доза на 40% (155 мг і 135 мг в день, відповідно) рекомендована для курців через більш високих метаболічних втрат вітаміну. Куріння звільняє більше вільних радикалів в кров, яку необхідно нейтралізувати, перш ніж вони можуть пошкодити стінку судин

Чому сильна імунна система потребує цинк

Цинк один з елементів з великою кількістю функцій в нашому організмі. Крім тих функцій, які він підтримує гормональномий баланс і впливає на зростанні волосся і нігтів, він бере активну участь у зміцненні імунної системи. Достатнє вживання цинку допомагає посилити імунну систему так, що багато інфекцій навіть не матимуть шанс або хоча б ризик їх впливу буде зменшений. Якщо все-таки Ви застудилися, добре функціонуюча імунна система зможе ефективніше боротися з цими вірусами.

Як ви забезпечуєте вашу імунну систему цинком

На відміну від інших біофакторов, на організм не може зберігати цинк. Велика його частина зустрічається в клітинах багатьох різних видів тканин і органів. Наш організм залежить від регулярного харчування. Добова доза цинку для здорових дорослих становить 7-10 мг. Інші продукти тваринного походження, такі як яловичина, устриці або сир, зокрема, мають багато цинку. Рослинні продукти містять менше цинку - тим не менш, овес і горіхи містять 4 мг цинку на 100 г.

Завдання вітаміну D для вашої імунної системи

Вітамін D необхідний не тільки для здоров'я кісток, але і для посилення імунної системи. Він активізує нашу імунну систему і виконує ключові функції в управлінні. Вітамін D захищає тіло від "помилкових нападів", що здійснюються своєї власної імунною системою, таким чином знижуючи ризик аутоімунних захворювань і хронічного запалення. Якщо ви страждаєте від дефіциту вітаміну D, ваші Т-клітини і інші антитіла недостатньо активовані, мікроби в нашій крові і тканинах не виявляються дуже добре і не можуть бути знежкоджені. Коли наш запас вітаміну D повільно виснажується в кінці року, це послаблює нашу імунну систему, і ми стаємо більш схильними захворіти застудою.

Вітамін D: заряд сонцем для зміцнення імунної системи

Вітамін D є одним з рідкісних біофакторов, які ми можемо виробляти і зберігати самі. З цієї причини, вітамін D - не вітамін, а - гормон. Після перетворення в печінці, він зберігається в нашій жирової тканини. Коли вітамін необхідний імунній системі, він активується і включається в дію імунної системи. Однак, різні захисні бар'єри можуть запобігти достатньому отриманню УФ нашою шкірою для того, щоб викликати синтез вітаміну D. Сонцезахисний крем захищає нас дуже добре, УФ блокується. Більш того, в зимові місяці сонячна радіація дуже слабка протягом декількох місяців, УФ-випромінювання в північних широтах не досягає Землі. Таким чином, наше власне виробництво вітаміну D практично припиняється в осінньо весняний період. Вітамін D3 можна отримати через їжу - хоч і в малих кількостях - наприклад в рибі, риб'ячому жирі, маслі печінки тріски і яйцях.

 

Тому, особливо в прохолодні і похмурі зимові місяці, подумайте про збалансоване харчування і достатній запас життєво важливих біофакторов вітаміну D3, цинку і вітаміну С. І ваша імунна система винагородить вас!

© 2016 Wörwag Pharma GmbH & Co. KG - The range of information provided in www.woerwagpharma.de about personal health is exclusively for your information and in no way replaces a personal consultation, examination or diagnosis by a licensed physician. The contents made available on www.woerwagpharma.de cannot and may not be used for establishing diagnoses and/or taking medication on your own. Please also pay attention to the exclusion of liability and our indications to the image rights.

Детальніше