Вітамін B12 - необхідний захист для сильних нервів

Вітамін В12 - це один з восьми вітамінів групи вітаміну В, і єдиний, який організм може зберігати спеціально. Наша печінка зберігає велику кількість вітаміну, це може тривати місяці або роки, і, коли  буде потрібно, він повернеться до крові. Навіть якщо запаси інших вітамінів B будуть вичерпані раніше, у порівнянні з вітаміном B12, вони залишаються в організмі більш короткий час, поки не будуть використані або виділені. Тому низький запас вітаміну В12 або порушення всмоктування в шлунково-кишковому тракті стає помітним лише через деякий час. Вітамін В12, також відомий як кобаламін, має різні метаболічні функції. Це допомагає підтримувати низький рівень гомоцистеїну, тим самим захищаючи серце і кровоносні судини. Він бере участь у поділі клітин та формуванні крові, і має вирішальне значення для нормального функціонування нервів. 

ОГЛЯД ТЕМИ

Вплив вітаміну В12 на функціонування нервової системи

Вітамін B12 відіграє важливу роль для нервової системи. Він відповідає за регенерацію і нове утворення оболонок нервового волокна (також відомих як оболонки мієліну), які захищають нерви і забезпечують правильну і ефективну передачу нервового імпульсу

Ця "ізоляція" наших нервів, що відповідає за дотик і рухову функцію, важлива, але і, перш за все, незамінна для нашої центральної нервової системи. Крім того, вітамін В12 бере участь у синтезі таких важливих речовин-месенджерів, як нейротрансмітери і гормони, які контролюють роботу нашого мозку, таким чином, наше сприйняття, настрій і стан розуму.

Хто в групі ризику по дефіциту вітаміну B12? Причини дефіциту вітаміну В12

Немовлятам і дітям потрібно багато вітаміну B12 через їх зростання. Вони залежать від достатньої кількості вітаміну В12, який повинен бути забезпечений уважними батьками. Люди похилого віку і вегетаріанці особливо страждають від дефіциту вітаміну B12. У той час як вегетаріанці піддаються ризику не отримати достатню кількість вітаміну B12 через їх незбалансовану дієту, яка виключає продукти тваринного походження, літні люди часто страждають від порушення всмоктування вітаміну B, але обмеження харчування іноді також поширені. Особи, які страждають хронічними захворюваннями, такими як діабет, ниркова недостатність або деменція, мають порушення всмоктування B12 - часто внаслідок побічних ефектів активних інгредієнтів ліків, що приймаються протягом тривалого періоду часу і піддаються ризику дефіциту. Особи які страждають від запалення слизової оболонки шлунка або інших станів травного тракту, не в змозі синтезувати важливі речовини, необхідні для поглинання вітаміну самостійно.

Vitamin B12 Nerven

Особливо в міру того як ми старіємо, це збільшує ризик дефіциту вітаміну В12. У той час, як тільки близько 2-5% молодих європейців страждають від дефіциту вітаміну B12, 10-30% людей старше 65 років мають діагноз дефіциту вітаміну B12.

Незалежно від причини - якщо дефіцит вітаміну B12 виявлено занадто пізно, то найчастіше можливе незворотнє пошкодження нервів

Які неврологічні прояви дефіциту вітаміну В12?

Початкові симптоми дефіциту вітаміну B12: неспецифічні відчуття нестачі енергії, оніміння в ногах. Порушується функціонування нервів у спинному мозку, часто виникають порушення відчуття в нижніх кінцівках спочатку, такі як печіння і оніміння в ногах. Оскільки функції мозку і гормонів також страждають від дефіциту вітаміну В12, то можливе виникнення проблеми з концентрацією, погіршення пам`яті, депресія.

Невиявлений дефіцит вітаміну B12 може мати серйозні наслідки

Якщо дефіцит вітаміну В12 залишається невиявленим протягом тривалого часу, то результатом цього може бути серйозні неврологічні та нейропсихіатричні захворювання, які можуть навіть прогресувати до деменції та шизофренії. Крім того, сильні фізичні обмеження, які навіть можуть призвести до параплегії, можуть також розвиватися через дефіцит вітаміну В12. Якщо дефіцит виявлений раніше, то деякі порушення можна запобігти. Однак, якщо наслідки дефіциту вітаміну B12 прогресували надто тривалий час, пошкодження нерва можуть бути незворотніми. Тому дефіцит вітаміну В12 слід сприймати всерйоз і його запобігати.

Як можна діагностувати дефіцит вітаміну B12

Якщо людина належить до групи ризику або існує підозра щодо появів різних симптомів дефіциту вітаміну В12, слід провести спеціальний двоетапний аналіз крові.  Якщо він має несприятливий результат, можна вважати дефіцит вітаміну B12, який слід лікувати якомога швидше.

Люди в групі ризику повинні запобігти дефіциту вітаміну B12

Хоча вітамін B12 має вирішальне значення для нашого організму, нам потрібно лише відносно невелика його кількість. Добова доза для здорових дорослих становить 3 мкг. Дітям потрібно трохи менше вітаміну В12, в той час як вагітним і годуючим жінкам його потрібно більше, а саме від 3,5 до 4 мкг в день.

Вегетаріанці і інші люди, які через незбалансовану дієти мають ризик споживання занадто малої кількості вітаміну B12, можуть запобігти дефіциту B12 шляхом вживання вітамін B12-свідомої дієти або конкретної вітамінної B12 добавки. Вітамін В12 синтезується мікроорганізмами і міститься майже виключно в продуктах тваринного походження- перш за все в печінці. Однак, м'ясо, риба, яйця, молоко, і молочні продукти мають значні кількості вітаміну. Тому вегетаріанцям рекомендується компенсувати потенційний існуючий дефіцит, приймаючи добавки.

Навіть якщо порушене всмоктування , можна запобігти дефіциту вітаміну B12

Vitamin B12 Nerven Musik

Якщо порушена адсорбція вітаміну B12, то повинна бути знайдена причина. Ліки, що застосовуються протягом тривалого часу, часто впливають на абсорбцію вітаміну. Але збільшення застосування вітаміну В12 може компенсувати цей недолік.

© 2016 Wörwag Pharma GmbH & Co. KG - © 2016 Wörwag Pharma GmbH & Co. KG - The range of information provided in www.woerwagpharma.de about personal health is exclusively for your information and in no way replaces a personal consultation, examination or diagnosis by a licensed physician. The contents made available on www.woerwagpharma.de cannot and may not be used for establishing diagnoses and/or taking medication on your own. Please also pay attention to the exclusion of liability and our indications to the image rights.

Детальніше